Witaj na dowbit.pl ! Zarejestruj się aby w pełni korzystać z naszych usług i pakietu.

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4,216
Najnowszy użytkownik: oqabek
Ostatnio czytane
Małe banki, duże możliwości
Charakterystyka akcji
Bancassurance
Co to jest Forex?
Bank, któremu nie zależy na zysku
Produkty inwestycyjne w bankach
Sposoby na oszczędzanie dla studenta
Historia podatków
Opcje dla każdego
W co inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych?
W co inwestować?
Jak szybko i skutecznie zlikwidować konto w banku
Szkoła językowa - dobry pomysł na biznes?
Wystarczy się rozejrzeć, żeby zaoszczędzić
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)
Zaprzyjaźnione strony


Informacje finansowe:
Opcje
Opcje są kontraktami, w których jedna ze stron daje drugiej prawo do sprzedaży lub też zakupu określonego instrumentu finansowego. W transakcji zatem uczestniczą sprzedający (zwany też wystawiającym) oraz kupujący.
Piotr Marek · 0 komentarzy
Finanse przedsiębiorstw cz.1: ustalanie celów
Finanse przedsiębiorstwa są sektorem, nad którym ich właściciele skupiają największą uwagę. Jeżeli wszystko zmierza w dobrym kierunku, następuje wzrost wartości rynkowej przedsiębiorstwa, a co za tym idzie także powiększenie stanu posiadania osób zarządzających firmą.
Piotr Marek
0 komentarzy
Czym jest podatek Belki?
Generując konkretny dochód kapitałowy obowiązuje nas wymóg odprowadzenia tak zwanego podatku Belki. Szczegółowe informacje odnośnie pojęcia dochodu kapitałowego możemy znaleźć w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych w artykule 17. Podatek Belki należy odprowadzić między innymi od dywidendy, odsetek na rachunkach bankowych oraz kontach oszczędnościowych, odsetek od pożyczek i papierów wartościowych.
Piotr Marek
0 komentarzy
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?
Krótko o ...
Podatek liniowy opiera się na założeniach oraz własnościach funkcji liniowej. Oznacza to w praktyce, że podatnik uiszcza opłatę równą stałemu współczynnikowi procentowemu dochodu jaki wygeneruje w konkretnym roku podatkowym. Cechą charakterystyczną jest zatem brak progresji podatkowej - stawka procentowa jest taka sama dla każdej podstawy opodatkowania. Jest to w dużej mierze znaczne uproszczenie zasad obliczania samego podatku, przedstawione w sposób klarowny i czytelny.
Piotr Marek
0 komentarzy
Podatki i podstawa opodatkowania
Wielu z nas nawet nie dostrzega tego, że pieniądze z portfela przechodzą na rachunek państwa w postaci podatków. Dzięki tym pieniądzom mają prawo istnieć wszelkiego rodzaju instytucje rządowe, organy sprawiedliwości czy służba zdrowia, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zdrowie obywateli.
admin
0 komentarzy
Czym jest akcyza?
Akcyza to rodzaj podatku nakładanego na określone grupy produktów w celu zmniejszenia ich sprzedaży. Jest to ingerencja państwa w ogólnie rozumiane zdrowie społeczeństwa oraz w zwiększenie rezerw konkretnych surowców. Nie należy przy tym zapominać, że łączy ona cechy „poprawienia” trybu życia obywateli polskich z dodatkowym źródłem dochodu Skarbu Państwa.
admin
0 komentarzy
Jak inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych?
Od wielu już lat można usłyszeć bardzo dobre opinie na temat inwestowania pieniędzy na GPW w Warszawie. Zróżnicowane papiery wartościowe dostępne na tej giełdzie dają możliwość wyboru dla wszystkich. Mogą tutaj uczestniczyć zarówno osoby, chcące w stosunkowo bezpieczny i powolny sposób zarobić pieniądze jak i osoby posiadające wielkie zaufanie do swoich zdolności analitycznych i znajomości giełdy, które chcą w krótkim czasie zarobić dużo pieniędzy.
admin
0 komentarzy
W co inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych?
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest miejscem, w którym jedna strona (inwestorzy) inwestuje pieniądze po to, aby druga strona (organy wydające papiery wartościowe) mogła te pieniądze wykorzystać do rozwoju. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku jest to narzędzie do zarabiania i pozyskiwania pieniędzy za pośrednictwem emitowanych papierów wartościowych.
admin
0 komentarzy
Charakterystyka obligacji
Obligacje są uznawane za jedną z najbardziej bezpiecznych form inwestowania pieniędzy. Czy jednak na pewno w każdym przypadku tak jest? Wszystko zależy od wypłacalności emitenta obligacji, która może być różna. Prawdą jest to, że powszechne zdanie dotyczące bezpieczeństwa zakupu obligacji dotyczy obligacji skarbowych, które zawsze są spłacane ze środków jakimi dysponuje Skarb Państwa.
admin
0 komentarzy
Charakterystyka akcji
Akcje to najczęściej kupowane i sprzedawane papiery wartościowe na giełdzie. Każda akcja stanowi pokrycie finansowe (w określonych przypadkach niepieniężne) konkretnej spółki akcyjnej, która ją wyemitowała. Dla osób znających doskonale prawa rynku oraz potrafiących analizować wydarzenia gospodarcze przewidując trendy hossy i bessy jest to świetna możliwość szybkiego zarobku dużych pieniędzy.
admin
0 komentarzy
Co może obejmować ubezpieczenie rodzinne?
Ubezpieczenie rodzinne jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich rodzin, które chcą zabezpieczyć swoją przyszłość kompleksowo. Jest to produkt bardzo pożądany na rynku jednak do tej pory niewielu ubezpieczycieli udostępnia pełną możliwość regulacji jego wariantów.
admin
0 komentarzy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
konta bankowe konta młodzieżowe lokaty odszkodowania eKonto konto osobiste
Serdecznie polecamy

Ostatnio dodane
Weź się za swoje finanse i zwiększ swoje oszczędności
Finanse a lokata – czy to ma rzeczywiście sens?
Finanse osobiste - jakie są sposoby na podniesienie zdolności kredytowej?
Kredyt w firmie i jego opłacalność
Konto bankowe - pomocne w oszczędzaniu
Najcz�ciej czytane
Mierniki wzrostu gospodarczego, czyli o czym naprawdę świadczy wysokie PKB16780
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?10006
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy9536
Kredyt konsolidacyjny9527
Kredyt gotówkowy9039
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2018 dowbit.pl | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl