Witaj na dowbit.pl ! Zarejestruj się aby w pełni korzystać z naszych usług i pakietu.

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4,216
Najnowszy użytkownik: oqabek
Ostatnio czytane
Jak szybko i skutecznie zlikwidować konto w banku
Zanim podpiszemy umowę leasingową...
Domowy budżet jak go zaplanować
Cechy charakterystyczne umowy o dzieło
Kredyt konsolidacyjny
Wystarczy się rozejrzeć, żeby zaoszczędzić
Bankomaty nowej generacji
Umowa kredytowa
Kredyt kupiecki
Konta walutowe - kiedy warto?
Indywidualne Konta Emerytalne (IKE)
Oferty kredytowe dla każdego
Proste sposoby na oszczędzanie
Jak firmy płacą podatki?
Czy państwo może zbankrutować?
Zaprzyjaźnione strony


Informacje finansowe:
Indywidualne Konta Emerytalne (IKE)
Indywidualne Konto Emerytalne jest nieobowiązkową formą odkładania pieniędzy na emeryturę. W obecnym systemie emerytalnym stanowi ono III filar ubezpieczeń. Jako, że Otwarte Fundusze Emerytalne nie wszystkim dają gwarancję bezpiecznej i dostatniej starości więc coraz więcej ludzi decyduje się na otwarcie IKE.
admin · 0 komentarzy
Lokaty bankowe - korzyści i pułapki
Lokaty bankowe są przez wielu ludzi uważane za najpewniejszy sposób inwestowania pieniędzy ponieważ wpłacając określoną kwotę wiedzą ile otrzymają z powrotem po określonym czasie trwania lokaty. Czy jest to prawda? Faktem jest, że przy lokacie o stałym oprocentowaniu można z łatwością obliczyć zysk osiągnięty po jej zakończeniu. Jest to jednak zysk wyrażony w konkretnych wartościach pieniężnych bez uwzględnienia inflacji.
admin
0 komentarzy
Cechy charakterystyczne umowy o dzieło
Umowa o dzieło jest doskonałą formą zaoszczędzenia pieniędzy przez pracodawcę przy zapewnieniu przy tym obu stron o tym, że konkretna usługa zostanie wykonana i opłacona. Zasadniczą cechą różnicującą umowę o dzieło od umowy o pracę czy zlecenie jest to, że zawierana jest na czas wykonania konkretnego (określonego w niej) dzieła, po którym następuje rozliczenie.
admin
0 komentarzy
Jak wybrać rodzaj działalności?
Obecnie dużo osób mimo wyższego wykształcenia musi pracować na stanowiskach, na których nie są wymagane żadne kwalifikacje, a zarobki nie wystarczą na start w życiu. Najlepszym rozwiązaniem dla takich osób jest otwarcie własnej działalności gospodarczej, która pozwoli im samodzielnie wpływać zarówno na wykonywane zadania jak i stawki za nie otrzymywane.
admin
0 komentarzy
Zakładanie działalności gospodarczej krok po kroku
W dzisiejszych czasach dla młodych, bezskutecznie poszukujących pracy ludzi doskonałym pomysłem na życie jest otwarcie własnej działalności gospodarczej. Wielu osobom kojarzy się to z wielkim ryzykiem oraz trudnościami. Czy tak jest w rzeczywistości?
admin
0 komentarzy
Co to jest inflacja?
Inflacja jest ujmując ogólnie spadkiem siły nabywczej pieniądza lub też patrząc z drugiej strony wzrostem cen. Jest to zjawisko powszechne w gospodarce każdego kraju, a jego przeciwieństwem jest tak zwana deflacja związana ze spadkiem cen na rynku. Pozornie wydaje się, że inflacja jest zjawiskiem niepożądanym, a deflacja jak najbardziej. Prawda jest jednak taka, że inflacja utrzymana na najniższym poziomie jest pożądana i często sztucznie wywoływana przez banki centralne poszczególnych krajów. Z kolei deflacja świadczy o kiepskim stanie gospodarki kraju.
admin
0 komentarzy
Co to jest kurs walut?
Każda waluta ma swój kurs. Co oznacza to pojęcie? Każdy kto wybiera się do obcego kraju musi dokonać zakupu obowiązującej w nim waluty za swoją walutę. Pieniądze jakie zapłaci za określone jednostki obcej waluty to właśnie kurs walut. Inaczej mówiąc kursy walutowe przedstawiają cenę za jaką można kupić oraz sprzedać jedną walutę w drugiej walucie.
admin
0 komentarzy
Co to jest stopa procentowa?
Stopa procentowa służy do ustalenia wartości jakiej może żądać kredytodawca od kredytobiorcy jako swoje wynagrodzenie za czasowe oddanie do dyspozycji pieniędzy w ramach kredytu. Możliwość regulacji wysokości stopy procentowej przez bank centralny (a właściwie przez Radę Polityki Pieniężnej) pozwala w pewnym stopniu kontrolować inflację.
admin
0 komentarzy
Waluta a pieniądz
Coraz częściej spotkać się można z użyciem tych dwóch słów (waluta i pieniądz) jako synonimów. Są to pojęcia różne dotyczące może tego samego, ale w innym ujęciu, a użycie ich jako synonimów jest jak najbardziej błędne.
admin
0 komentarzy
Dla kogo przeznaczony jest fundusz hipoteczny?
Fundusz hipoteczny stosunkowo niedawno pojawił się na naszym krajowym rynku. Jest to ciekawa propozycja skierowana tylko i wyłącznie do osób starszych (a konkretnie takich, które ukończyły 65 rok życia), która jest bardzo szeroko rozwinięta w krajach takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania.
admin
0 komentarzy
Renta - informacje ogólne
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (jak sama nazwa wskazuje) zajmuje się szeroko rozumianą działalnością z zakresu ubezpieczeń społecznych. Stanowiąc I Filar jest on obowiązkowy w systemie emerytalnym jednak przy okazji jest też doskonałym zabezpieczeniem w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach utraty źródła utrzymania osoby ubezpieczonej i jej rodziny. Niestety nie w każdej sytuacji, ponieważ tylko wtedy gdy nastąpi brak możliwości zatrudnienia z powodów zdrowotnych – po prostu całkowita utrata zdolności do podjęcia pracy.
admin
0 komentarzy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
konta bankowe konta młodzieżowe lokaty odszkodowania eKonto konto osobiste
Serdecznie polecamy

Ostatnio dodane
Weź się za swoje finanse i zwiększ swoje oszczędności
Finanse a lokata – czy to ma rzeczywiście sens?
Finanse osobiste - jakie są sposoby na podniesienie zdolności kredytowej?
Kredyt w firmie i jego opłacalność
Konto bankowe - pomocne w oszczędzaniu
Najcz�ciej czytane
Mierniki wzrostu gospodarczego, czyli o czym naprawdę świadczy wysokie PKB16780
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?10006
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy9536
Kredyt konsolidacyjny9527
Kredyt gotówkowy9039
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2018 dowbit.pl | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl